Pašarai biologiškai pritaikyti pagal kačių ir šunų prigimtį

ba-logoNeseniai pristatėme ORIJEN kompanijos naudojamo ženklo „Whole Prey Diet“ filosofiją, o šį kartą aptarsime dar vieną įmonės patentą, kurio pavadinimas – „BIOLOGICALLY APPROPRIATE“. Ką jis reiškia?

Dabartinių laikų šunys ir katės niekuo nesiskiria nuo savo istorinių protėvių, todėl ORIJEN teigia, kad jų mityba turėtų būti identiška. Šie gyvūnai evoliucionavo kaip medžiotojai, todėl jų dantų ir žandikaulių fizinė struktūra bei virškinimo sistemos ypatybės nulėmė, kad mokslas kates ir šunis priskiria mėsiaėdžiams, per tūkstančius metų prisitaikiusiu prie mitybos, kurios didžiąją dalį sudaro mėsa.

„The Biologically Appropriate™“ koncepcija yra labai paprasta: gaminti tokius pašarus, kurie atitiktų laukinėje gamtoje šunų ir kačių sumedžiojamo grobio turtingumą, šviežumą ir mėsos įvairovę, prie kurios jie yra įpratę kiekviena savo kūno ląstele.

Štai kodėl didžiąją ORIJEN pašarų sudėties dalį sudaro įspūdingi kiekiai šviežios mėsos, taip pat maistingumu ir vitaminų bei mineralų verte pasižyminčios kepenys, žarnos, kaulų čiulpai, kremzlės. Šios sudėtinės dalys tiesiogiai atspindi natūralų šunų ir kačių mitybos procesą laukinėje gamtoje.

1. PAŠARAI, KURIUOSE GAUSU MĖSOS

Visos šiuolaikinės šunų veislės Nuo Danijos dogų iki čihuahų evoliuciškai ir genetiškai yra tapačios pilkiesiems vilkams.

Kalbant moksliškai, galima sakyti, jog Jūsų šuo yra domestikuotas vilkas. Todėl neturėtų stebinti tai, jog visų veislių šunys gali ėsti tą patį maistą, kaip ir jų protėviai. Priešingai – jie tiesiog privalo maitintis lygiai taip pat kaip maitinasi jų laukiniai giminaičiai, norėdami išsaugoti tobulą sveikatą.

Tiek šunys, tiek katės apsiginklavę aštriais dantimis ir anatominėmis savybėmis, padedančiomis metabolizuoti būtent mėsoje, o ne augaluose ir grūduose esančius proteinus ir riebalus.

Todėl 80 % „The Biologically Appropriate™“ produkcijos sudaro mėsa, pusė kurios kiekvieną dieną atvyksta į ORIJEN virtuves šviežia, siekiant dar labiau atspindėti tikrąjį mitybos procesą, kurį katėms ir šunims sukūrė Motina Gamta.

2. MĖSOS ĮVAIROVĖ

Įsivaizduokite natūralios mitybos įvairovę: šiandien lizdas, pilnas kiaušinių, antis arba žąsis rytojui, poryt šviežia žuvis. Gamta sukūrė proteinų ir riebalų įvairovę, kuri būtina išsaugoti ir palaikyti gerą šunų ir kačių sveikatą.

„The Biologically Appropriate™“ pašarų serijoje rasite įvairių galvijų bei laisvėje auginamų paukščių mėsos, lizduose dedamų kiaušinių, natūralioje gamtoje sugautą šviežią žuvį.

Tuo tarpu standartiniuose ir įprastuose pašaruose galima aptikti vos vienos rūšies mėsos, tarkime, vištienos ar avienos, kuri praranda svarbiausias savybes po įvairių technologinių apdorojimų ir retai būna šviežia.

3. MĖSOS ŠVIEŽUMAS.

„The Biologically Appropriate™“ ženklu pažymėtų pašarų viena svarbiausių savybių – kiaušinių, paukštienos, žuvies ir galvijų mėsos šviežumas.

Taip yra dėl to, jog laukinėje gamtoje šunys ir katės yra pripratę ir trokšta stipraus šviežios mėsos skonio ir kvapo, kurį skleidžia ką tik laimėtas grobis, kuris yra savo natūralioje substancijoje – garuojantis ir neapdorotas jokiomis priemonėmis.

4. NEREIKŠMINGA DALIS TENKA ANGLIAVANDENIAMS

Gyvūnų augintojai dažnai nežino, koks gyvūnų pašaruose ryšys tarp proteinų ir angliavandenių. Šis ryšys yra labai paprastas, kuomet vieno elemento kiekis padidėja, kito automatiškai sumažėja.

Kuo daugiau maiste proteino, tuo mažiau jame vietos angliavandeniams. Ir tai yra gerai, kadangi šunims ir katėms proteinas yra laba svarbus, angliavandeniai tampa nereikalingi. Kitaip tariant, angliavandeniai yra „tuščios kalorijos“ turinčios mažai maistinės vertės ir sąlyginai įtakojančios gyvūno energiją. Nepaisant to, kad angliavandeniai yra pagrindinė nutukimo ir diabeto piežastis, tradiciniuose pašaruose jų dalis sudaro neįtikėtinus 50 %!

5. VAISIAI IR DARŽOVĖS

Vietoje grūdinių kultūrų (tokių kaip ryžiai ar kukurūzai), kurios didina cukraus kiekį kraujyje, ORIJEN pašaruose naudojami vaisiai, daržovės ir uogos. Visa tai atkeliauja itin šviežia iš vietinėse prerijose įsikūrusių ūkių ir Britų Kolumbijos valstijos vaismedžių sodų.

Įprastuose šunų ir kačių pašaruose didžiąją dalį sudaro būtent įvairūs grūdai ar bulvės taip pat šiek tiek vaisių bei daržovių, deja, miltelių forma ir nežinoma kilme. Tuo tarpu ORIJEN naudoja šviežiai surinktas Okanagan’o and Fraser’io slėnių sodų gėrybes bei juodoje prerijų dirvoje užaugintas daržoves, sukaupusias joje vertingiausias medžiagas.

Būdinga šunų ir kačių savybė – retsykiais instinktyviai pasmaguriauti tam tikromis žolelėmis ar augalėliais, stiprinančiais bendrąjį organizmo atsparumą ir bendrą savijautą. 

Atsižvelgdamas į tai, ORIJEN atkartoja šį savitą gyvūnų mitybos elgesį ir naudoja atitinkamą dalį augalinių priemonių, kurios tonizuoja ir stiprina organus bei audinius įvairiose kūno vietose, tuo pačiu padėdamos virškinimui. Įvairūs augalai taip pat padeda pašalinti iš organizmo toksinus, stimuliuodamos tokius fiziologinius procesus kaip kepenų valymąsis.

 

Kviečiame komentuoti ir diskutuoti.

Komentuokite.